star

Premium

Bolesna porażka na rozpoczęcie rundy rewanżowej. Projekt Warszawa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1 rok temu | 18.12.2022, 15:11

Projekt Warszawa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 (13:25, 16:25, 17:25) w meczu 16. kolejki PlusLigi. MVP spotkania wybrano rozgrywającego drużyny gości – Fabiana Drzyzgę.

Początek spotkania to wyraźna dominacja rzeszowskiej drużyny, która skutecznie prezentowała się na siatce i radziła sobie z ofensywnymi poczynaniami gospodarzy. Wśród zawodników Resovii wyróżniał się przede wszystkim Torey DeFalco, który był praktycznie nie do zatrzymania. Projekt gładko przegrał pierwszego seta wynikiem 13:25.

W drugiej partii ponownie dominowali rzeszowianie, a do skutecznie grającego DeFalco dołączył również Maciej Muzaj. Rzeszowianie dodatkowo świetnie prezentowali się w polu serwisowym, czym uniemożliwiali zgubienie bloku rozgrywającemu Projektu dokładając tym element kolejne punkty. Kilkupunktowe prowadzenie z początku drugiego seta zamieniło się w wysoką przewagą, którą podopieczni trenera Giampaolo Medeiego „dowieźli” do końca zamykając partię wynikiem 25:16 na swoją korzyść.

W trzecim secie siatkarze Projektu dali jeszcze nadzieje swoim kibicom, choć początek zdecydowanie nie należał do udanych w ich wykonaniu. W połowie partii groźnie wyglądającego urazu doznał przyjmujący rzeszowian Klemens Cebulj, a w jego miejsce na boisku pojawił się Thibault Rossard. Warszawianie wykorzystali wówczas moment, a kilka punktowych serwisów odnotowali kolejno Kevin Tillie oraz Igor Grobelny. Mecz wyrównał się, ale Resovia szybko otrząsnęła się z chwilowego letargu i ponownie rozpoczęła swoją koncertową grę. Podopieczni trenera Medeiego doprowadzili trzecią partię, a w efekcie mecz do końca wygrywając w tym secie 25:18 i 3:0 w całym spotkaniu.

MVP spotkania wybrano rozgrywającego rzeszowskiej drużyny – Fabiana Drzyzgę. Na wyróżnienie zasłużyli ponadto przyjmujący rzeszowian Torey DeFalco (19 punktów) i atakujący Maciej Muzaj (14 punktów). W ekipie Projektu najlepiej punktowali Artur Szalpuk (8 punktów) oraz Kevin Tillie (7 punktów).

Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (13:25, 16:25, 17:25)

Projekt Warszawa: Jan Firlej, Igor Grobelny, Niels Klapwijk, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) – Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Linus Weber. Trener: Piotr Graban

Asseco Resovia Rzeszów: Klemen Cebulj, Torey DeFalco, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Maciej Muzaj – Paweł Zatorski (libero) – Thibault Rossard. Trener: Giampaolo Medei